Diş Etleriniz Kanıyorsa Dikkat!

Diş Etleriniz Kanıyorsa Dikkat!

Sayısı azımsanmayacak kadar fazla kişinin yaşadığı periodontal sağlık problemi, halk arasında diş eti çekilmesi olarak bilinmektedir. Bu konuda da uzman dik hekimleri ile tuzla diş kliniği Ulusoy diş uzman kadrosuyla etkili tedaviler uyguluyor, bu konuda problem yaşayan herkese sağlıklı dişlerle sürdürebilecekleri bir yaşam sağlıyor.

Periodontal Sağlık Nedir?

Periodontal sağlık; diş etinin sağlıklı olması ve dişi çevreleyen bütün dokuların sağlıklı olması demektir. Bu konuda problemi olan kişilerin ise, periodontoloji(diş eti hastalıkları) uzmanı bir diş hekimine başvurmaları gerekir. Bireyleri oldukça etkileyen bu problem, erken teşhis edildiğinde etkili bir tedavi prosedürü ile birlikte tedavi edilebilmektedir: Konu ile ilgili tüm sorularınız ve muayene için tuzla diş kliniği Ulusoy diş ile iletişime geçebilirsiniz.

Periodontal Sağlık Problemim Olduğunu Nasıl Anlarım?

Bu sorunun cevabı olarak; eğer diş etinizde kızarıklık, şişlik ve dişlerinizi fırçalarken veya kendiliğinden kanama meydana geliyorsa diş eti hastalığı ile ilgili bir sağlık problemi olduğu söylenebilir. En doğru bilgiyi tabii ki konusunda uzman bir diş hekiminden alabilirsiniz. Detaylı bir muayene sonrasında, sizin için en doğru tedavi prosedürünü oluşturacak olanlar bu konuda uzman olan diş hekimleridir. Eğer yukarıda paylaşılan belirtiler sizde de varsa, en kısa zamanda bir hekime başvurmanız problemin çözümü için kesinlikle doğru bir hareket olacaktır. Çünkü tedavi için geç kalındığında diş kaybına neden olabilir.

Diş Eti Hastalıkları Sebepleri Nelerdir?

Diş eti hastalıkları ile ilgili tek bir sebepten bahsedilemez. Yani birden fazla nedenden dolayı diş eti hastalığı oluşabilmektedir. Bu sebeplerin en bilineni yanlış diş fırçalama sebebiyle oluşan diş taşlarıdır. Bunun yanı sıra eksik diş fırçalama da diş taşlarının oluşmasına zemin hazırladığından dolayı periodontal sağlık problemleri yaşanmasına sebep olmaktadır. En sık karşılaşılan durumlar bunlar olsa da; çarpık diş yapısı, kaybedilmiş dişin ya da dişlerin yerinin doldurulmaması da diş eti çekilmesi probleminin yaşanmasına sebep olabilmektedir.

Teşhis sonrası uygulanan tedavi prosedürü ise; oluşan enfeksiyonun etkenlerini ortadan kaldırmak, diş eti dokularının ve kemiğin mümkün olduğunca yerine gelmesini sağlamak içindir. Tüm bu konularla ilgili daha detaylı bilgi almak ve ağız sağlığınız için muayenenizi yaptırmak adına tuzla diş kliniği Ulusoy diş kliniği ile iletişime geçerek yaşanabilecek problemlere karşı önleminizi alabilirsiniz.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Nereden Alınmalı

Elektronik Sigara Nereden Alınmalı

Saç Mezoterapisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Saç Mezoterapisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bursa Almira Otel Spa

Bursa Almira Otel Spa

Komple Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Komple Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir