Bindallı ve Kaftan Çeşitleri 2021

Bindallı ve Kaftan Çeşitleri 2021

En güncel ve son trend bindallı modelleri hakkında sizin için bir derleme yaptık.

Renkli Bindallı

Birçok rengi olmasına karşın kına gecelerinde özellikle kırmızı renkli bindallı modelleri tercih edilir. Bunun sebebi kına yakılacağı için kırmızıyı çağrıştırmasından kaynaklı olabilir. Osmanlı döneminin vazgeçilmez kıyafetlerinden bindallı günümüze kadar gelmeyi başarmış, yöresel kıyafet olmaya halen daha devam eden özel tasarım elbiselerdir.

İki Renkli Kaftan

Kaftanlar, el emeği göz nuru tamamen el işçiliği ile hazırlanan çok özel tasarımlardır. Eski dönemlerde, Osmanlı zamanında genelde tek renkli kaftan kullanılırken şimdi iki renkli seçenekleri ile karşınızda. Birbirini tamamlayan renkler olabileceği gibi, ton sür ton şeklinde aynı renklerin açığı ve koyusu şeklinde, bir de iki zıt rengin kombinlenmesi ile de harika kaftan modelleri karşınızda. Örneğin beyaz ve lacivert kaftanın altın sarısı varak işleme ile bütünlenmiş haline hanımlar bayılacaktır.

Asil modeller

Asil hanımefendiler asil giyinirler. Osmanlı döneminde de asil hanımlar aynı şekilde asil giyinerek kendilerini ortaya çıkartıyorlardı. Hanımları çok daha zengin gösteren bindallı modelleri içinde hanımlar çok daha kendinden emin ve güvenli hissediyordu. Günümüzde de özel gecelerde yere kadar giyilen işlemeli bindallı modelleri ile hanımlar kendilerinden çok daha emin ve asil. Siz de özel gecenizde bindallı giymek istiyorsanız, sitelere ya da mağazalara bakarak istediğiniz modeli seçebilir, gecenin yıldızı olabilirsiniz. Bindallı ile bütünleştireceğiniz bir altın kemer, yada pullu bir çarık sizi tam Osmanlı dönemlerine götürecek ve nostalji yaşatacaktır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Sanal Ofis Kiralamanın Avantaları

Sanal Ofis Kiralamanın Avantaları

Kanvas Dekoratif Duvar Tablosu

Kanvas Dekoratif Duvar Tablosu

Güvenilir Tadilat Firması

Güvenilir Tadilat Firması

Kumaş Alan Yerler 2021

Kumaş Alan Yerler 2021

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir