Uygun Cami Halısı Önerileri

Uygun Cami Halısı Önerileri

Toplu ibadet edilen yerlerden olan camilerde, kullanılmakta olan her detayın belirli bir önemi vardır. Bu önem bazen cami iç mekanında göze çarpmakta olan sütunların mimari estetik önemleri olmaktadır. Bazen ise tabii ki Cami halısı tercihleri olmaktadır. Bugün, camilerde kullanılmakta olan birbirinden farklı modellere ev sahipliği yapmakta olan halılar, konforlu ibadet ortamını bizlere sunmaktadır.

İbadetlerimizde belirli bir konforu sağlamasının yanı sıra kullanılan halılar aynı zamanda estetik açıdan, sanatsal açıdan belirli bir önemi de ihtiva etmektedir. Şöyle ki göbekli cami halısı denilen sanat eseri niteliği taşımakta olan üretimlerde, özel olarak İslami motifler görüntüleriz. Bu motifler, kültürümüzden ve tarihimizden süzülerek bugünlerimize kadar ulaşmışlardır.

Cali halı üretimi ülkemiz adına gelir kaynakları arasında da yerini almaktadır diyebiliriz. Önemli ihracat üretimlerimiz arasında kendisine yer bulmayı başarmıştır. Bugün geniş bir üretim alanına iş koluna dönüşmüştür.

Peki, saflı cami halısı, akrilik, göbekli derken birbirlerinden ayrılan bu modellerden hangileri seçilmeli, genel olarak bir cami halısından beklentilerimiz neler olmalıdır? Özet olarak şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Seçilecek halının modeli ortamın mimarisine uygunluk göstermelidir. Gösterişli geniş bir cami içine aynı şekilde büyük boyutlu desenlere sahip büyük halılar yakışır.
  • Renk uyumu ve desenlerin birbirleriyle olan uyumu önem arz etmektedir.
  • Temizlenebilir olmalıdır.
  • Sentetik olmasından kaçınılmalıdır.
  • Antibakteriyel olmasına da özen göstermeliyiz. Pandemi şartlarında bu madde çok önemlidir.
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Konya İnşaat Markaları

Konya İnşaat Markaları

Avcılar Şehir İçi Taşımacılık Firması

Avcılar Şehir İçi Taşımacılık Firması

Kartal Evden Eve Nakliyat Firması

Kartal Evden Eve Nakliyat Firması

Rent a Car Kaskolu Araç Kiralama

Rent a Car Kaskolu Araç Kiralama

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir