İmplant Temizliği ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant Temizliği ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dişlerimiz, dış etmenlerle birinci dereceden karşılaşacak olan iskelet yapımızda yer alan yapılardandır. Tıpkı cildimiz gibi, saçlarımız gibi dış etmenlerle direkt olarak temas halindedir. Ancak dişlerimizin daha büyük bir sorumluluğu vardır. Sindirim sisteminde edinmiş olduğu rol sebebiyle, yukarıda saymış olduğumuz diğer uzuvlarımıza göre çok daha önemlidir diyebiliriz. Diş estetiği konusu da bu yüzden, temizlik ve bakım süreçlerinin ele alınmasıyla tartışılmalıdır.

Şunu söylemek isteriz ki, kötü bir beslenme alışkanlığına sahip olmak, kişi için en büyük kötülüklerdendir. Kişi, sigara tüketiyor, asitli içecekleri aşırı tüketiyorsa, bu birey, hayatı boyunca en az bir kere dişiyle ilgili sorun yaşayacaktır. Sadece sağlık konusunda değil estetik açıdan da bu sorunu yaşayacağı kesindir. Uygun bakım sürecinin uygulanmaması sebebiyle de ortodonti rahatsızlıklarının kendisini gösterebileceği gerçeği de yerini almaktadır.

Diş ağrıları çeken hatta belirli birtakım sorunlar sonucunda diş kaybı yaşamış kişiler, İmplant tedavilerine yönelmektedirler. Ancak bu tedavi yöntemi de kişilerin her ne kadar anlık ağrılarını dindiriyor olsa da, mutlaka tedavi sonrası süreç kişiye ait bir sorumluluktur. Dişlerimizin iyileşme süreci uzun süreli bir aralıkta ele alınmalıdır.

Diş hekiminiz de zaten sizlere kişiselleştirilmiş bir tedavi planı sunacaktır. Dişlerinize ne kadar iyi baktığınız bu sürecin uzunluğuna göre değişecektir. İlk işlem tabii ki kontrollerdir. Sonrasında gerekli operasyonlar sağlanacaktır. Bir de tabii ki tedavi süreci sonrası vardır. Tedavi süreci sonrasında şunlara dikkat edilmelidir:

  • Düzenli ağız bakımı
  • Dişlerin doğru fırçalar ile doğru teknikler eşliğinde fırçalanması
  • Diş iplerinin uygun şekilde kullanılması
  • Mümkünse sigara gibi dişlerinize doğrudan zararı olan maddeleri azaltmak ya da bırakmak
sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Nereden Alınmalı

Elektronik Sigara Nereden Alınmalı

Saç Mezoterapisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Saç Mezoterapisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bursa Almira Otel Spa

Bursa Almira Otel Spa

Komple Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Komple Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir