Çenenin Yüz Güzelliğindeki Önemi

Çenenin Yüz Güzelliğindeki Önemi

Çenenin yüz harmonisi, gülüş estetiği ve güzellik konusundaki önemi, genel itibariyle arka plana itilmektedir. Bunun yerine ise daha çok burun üzerinde odaklanılmaktadır. Ancak düşünüldüğünde, en az burun kadar çene yapısının da bu harmoni içerisinde rol aldığını belirtmek zorundayız. Eryaman diş hekimlerinin belirttiklerine göre, çenenin güzel bir yapıda olması ya da olmaması diğer yüzde bulunmakta olan uzuvların da görüntüsüne büyük bir etki yapmaktadır.

Örnek vermek gerekirse, eğri bir çenenin varlığı, yüzün tamamen eğri durmasına sebep olabilir. Veya çenenin ortalamadan, olması gerekenden küçük olması, yüz hatlarının olduğundan büyük görünmesine sebebiyet verebiliyor. İnsanlar, burunlarının, gözlerinin ne kadar büyük ya da küçük olduklarını söylerlerken aslında çenelerinin yüzleri ile orantılı olmadıklarını atlıyor olabilirler mi? Bu sorunun yanıtını sizlere Sincan diş hekimleri özel olarak vereceklerdir.

Çene Şekil Kusurları Nasıl Anlaşılır?

Hemen hemen herkeste çene problemlerinin oluşması mümkündür. Küçükken yaşanmış bir kaza, yanlış uyumu teknikleri gibi oldukça basit birtakım şeyler bile çene yapınızı bozabilmektedir. Tabii ki genetik olarak da bu durumun mümkün olduğunu belirtmek de isteriz. Ki, genel itibariyle bunlar genetik miraslar şeklinde kişiye ulaşmaktadır. Çene problemleri ile ilgili kendinizi değerlendirirken, gülüş estetiğinizden başlayabilirsiniz.

Eğer gülüşlerinizde dişlerinizin üst kısımları görünüyor diş etleriniz bile ortaya çıkıyorsa, üst çenenizin uzun olduğuna işarettir. Ağzınızı tam kapatmış olduğunuz hizada, ön ve alt dişleriniz eşit hizaya gelmiyorsa, burada da çene kemiklerinin uyumsuzluğundan söz edebiliriz. Bunların dışında profilden olan görüntünüzde çenenizin ön uç hizası eğer ki arkada ya da çok önde duruyorsa da benzer problemleri burada tespit edebiliriz. Bu problemler Kahramankazan diş hekimlerinin uzmanlıkları arasında yer alıp, çözülebilir sorunlar olmaktadırlar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Nereden Alınmalı

Elektronik Sigara Nereden Alınmalı

Saç Mezoterapisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Saç Mezoterapisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bursa Almira Otel Spa

Bursa Almira Otel Spa

Komple Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Komple Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir