Burun Estetiği Sonrası Nefes Almada Güçlük Çekmek

Burun Estetiği Sonrası Nefes Almada Güçlük Çekmek

Estetik operasyonları sonrasında belirli sorunların yaşanabileceği bilinen bir gerçektir. Bu sorunların çok büyük sorunlar olmasına gerek yok. Basit birtakım rahatsız eden, gerek estetik açıdan gerekse de fonksiyonel açıdan sorunlar olabiliyor. Bişektomi , jinekomasti, meme büyütme gibi estetik operasyonları içerisinde her ne kadar bu durumlar biraz daha az görülse de, burun estetiği sonrası genellikle şikayetler gelebilmektedir.

Burun estetiği yaptırmış olan kişiler bir süre sonrasında nefes alma konusunda güçlük yaşadıklarını belirtiyorlar. Bu güçlüğe sebep olan konuyu da merak ediyorlar. Hekimler bu soruna sebep olan konunun burun duvarlarındaki eğrilik olduğunu belirtiyorlar. Ve tabii ki hava kanallarının geçmekte olduğu burun pasajlarındaki daralmayı neden olarak gösteriyorlar. Dolayısıyla kapalı burun estetiği operasyonlarında tek amaç estetik birtakım konular olmamalıdır.

Burun estetiği sonrasında yaşadığınız problemleriniz hekimleriniz tarafından dikkate alınan detaylardır. Ve genellikle çok deneyimli cerrahların dahi karşılaşmakta oldukları sorunlar arasında yerini almaktadır. Bu yüzden yaşadığınız problemleri anormalleştirmeyiniz. Bu süreç, beklenebilen bir süreçtir. Operasyon sonrasında düzenli şekilde kontrollere gitmeye devam etmelisiniz. Bu süreçte hekiminiz gereken geri dönüşleri sizlere sağlayacaktır.

Olası nefes almada güçlük sorunları ya da estetik açıdan istenmeyen durumları fark etmiş olduğunuzda revizyon burun estetiği talep edilebilir. İkinci bir estetik operasyonuna girmeniz istenebilir. Bu süreç daha kısa sürecektir ve %100 oranında kalıcı çözüm sağlanacaktır. Ancak ilk ameliyatın mümkün mertebe en az %95 oranında başarılı olması da üzerinde durulması gerekenler arasındadır.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Elektronik Sigara Nereden Alınmalı

Elektronik Sigara Nereden Alınmalı

Saç Mezoterapisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Saç Mezoterapisi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Bursa Almira Otel Spa

Bursa Almira Otel Spa

Komple Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Komple Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir