Bitcoin Yasal Mı 2021?

Bitcoin Yasal Mı 2021?

Bitcoin bugün dünya tarafından artık kabul edilmiş bir değerdir. Sadece yatırım aracı olarak değil, yazılım teknolojisinin en önemli meyvelerindendir, projedir. Blockchain ya da Türkçe’ye çevrilmiş haliyle blokzincir denilen teknolojinin ürünüdür. Dolayısıyla Bitcoin yasal mı değil mi tartışmasını yapmanın çok da gerekli olduğunu düşünmüyoruz nitekim eskimiş ve hatta ekşimiş durumdadır.

Ancak yine de ilk defa kripto para borsası içerisinde hesap açacak kişilerin bu yazıya denk gelebileceklerini düşünüyoruz. Halihazırda bitcoin yatırımları yapmaya kendilerini hazır hissetmeyenler de olabilir. Bu vesileyle sağda solda çıkmakta olan ‘’Bitcoin illegal ticaretlerde kullanılıyor’’ ya da ‘’İngiltere Merkez Bankası bitcoin’i yasakladı’’ tarzından haberleri gördükçe tedirgin olabiliyorlar.

Yetmiyor, Türk haber sitelerinde de ‘’Bitcoin haram mı’’ minvalinde abuk tartışmalar gördüğümüzde, tedirginliğimiz birkaç kat daha artış gösteriyor. Dolayısıyla bu yazımızda, oluşturulan bu köpüğü, isi ve pası ortadan kaldıralım istiyoruz. Yatırım yapmak ve paralarını değerlendirmek isteyenlerin planlarına ket vurmakta olan bu tip haberler adeta buğulu bir cam misali görüş alanını kısıtlıyorlar.

Bitcoin exchange yapmak, kripto para borsalarında paranızı değerlendirmek tabii ki legaldir. Hatta öyle ki aralarında Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülke içerisinde kripto para ile ödeme yapmak mümkün hale getirildi. İster zorla ister seve seve, çok kısa bir süre içerisinde, piyasanın kendi ayakları üzerinde daha güçlü şekilde durmaya başlamasıyla birlikte kripto paralar geleneksel yatırım araçları kadar evrensel bir kabul göreceklerdir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Çiçek Almanın İncelikleri Nelerdir?

Çiçek Almanın İncelikleri Nelerdir?

Kaliteli Vitrinler Müşterilerinizin Dikkatini Çeker

Kaliteli Vitrinler Müşterilerinizin Dikkatini Çeker

ISO 45001: 2018 Ödül Mü?

ISO 45001: 2018 Ödül Mü?

Dünyanın Önde Gelen Kurumsal Bulut Ekosistemi

Dünyanın Önde Gelen Kurumsal Bulut Ekosistemi

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir