Araç Kiralama Rezervasyon İptali Ücrete Tabii Midir?

Araç Kiralama Rezervasyon İptali Ücrete Tabii Midir?

Ankara araç kiralama hizmetlerinizi yaparken, online şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Ancak bazı durumlarda, rezervasyon iptaline ihtiyaç duyabiliyoruz. Bu tip durumlarda bazı firmalar iptal için de ücret talep edebilirler. Bazı firmalar ise iptal konusunda hakları tüketicinin lehine saklı tutarlar. Yani bu yüzden bu soruya yanıt verirken, genelleme yapmak zor oluyor. Genel olarak her ne kadar firmalar ücret talep etmiyor olsalar da, bazı durumlarda bu durumları görebilmek de mümkündür.

Mesela Ankara Rent A Car aracın ödemesini yaptınız. Sonrasında iptal etmek istediniz. Tabii ki iptal esnasında paranızı geri almak istiyorsunuz. Fakat firmalar, bu iptal esnasında sizlerden paranızın belirli bir oranını, iptal ücreti şeklinde talep edebiliyor. Bazı firmalarsa, mesela 1 hafta önce rezervasyonunu yapmış olduğunuz aracın iki gün içerisinde iptali durumunda ücret talep etmezken, geriye kalan günlerinde ücret kesintisi yapabiliyor. Veya mesela rezervasyonun son 12 saatinde iptal etmeniz durumunda, herhangi bir para iadesi yapılamaz şeklinde uyarı ibaresi de sizlerle paylaşılıyor.

Ankara havalimanı araç kiralama hizmetleri sunan firmaların şartlarını, kiralama koşullarını incelemeye özen gösterin. Yapacağınız görüşmelerde mutlaka rezervasyon iptali ile ilgili olan bu koşulları da konuşmayı unutmayınız. Ücret öder miyim? İptal süresi kaç gün? İptal etmem için ne yapmam gerekiyor? Bu soru işaretleri, tek bir yazı içerisinde genelleme yapılacak sorular değildir. Firmaların, kendilerine has olarak belirlemiş oldukları politikalar vardır. Bu geliştirmiş oldukları politikaları takip ederek, iptal süreçleri içerisinde yer almaktadırlar.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Lavabolu Banyo Modelleri

Lavabolu Banyo Modelleri

IQOS Elektronik Sigara Nerede Satılıyor

IQOS Elektronik Sigara Nerede Satılıyor

Yalıtım Nedir? Nasıl Yapılır?

Yalıtım Nedir? Nasıl Yapılır?

En İyi Nakliye Firmaları Burada

En İyi Nakliye Firmaları Burada

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir